Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7592
%5,46
EUR
6,5041
%4,55
Altın
244,3980
%6,21

Yaşar Aşçıoğlu Kimdir? TFF Başkan Adaylığı İçin Adı Geçen Yaşar Aşçıoğlu Özgeçmişi

POPÜLER HABERLER / 2019-03-01

Yaşar Aşçıoğlu Kimdir? TFF Başkan Adaylığı İçin Adı Geçen Yaşar Aşçıoğlu Özgeçmişi

Yaşar Aşçıoğlu Kimdir? Türkiye Futbol Federasyonu başkan adayı olarak ismi geçen Yaşar Aşçıoğlu'nun hayatı araştırılıyor. Yaşar Aşçıoğlu ne iş yapıyor? Son dönemde yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Aşçıoğlu'nun TFF Başkan adaylığı için ismi geçiyor. İşte Yaşar Aşçıoğlu'nun biyografisi.  

 

Yaşar Aşçıoğlu kimdir? Yaşar Aşçıoğlu nerelidir? 7 yıllık görevinin ardından Yıldırım Demirören TFF Başkanlık görevinden istifa etmişti. Bunun üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı kim olacak sorusu da sorulmaya başlandı. Bir dönem TFF yönetim kurulu üyesi olan ve Trabzonspor'a başkan adayı olan Yaşar Aşçıoğlu özgeçmişi haberimizde.

 

YAŞAR AŞÇIOĞLU KİMDİR, NE İŞ YAPAR ? 

 

Yaklaşık olarak 7 yıldır sürdürdüğü görevini bırakan Yıldırım Demirören'in sonrasında TFF'nin yeni başkan adayları içinde isimler yayılmaya başladı. En güçlü isimlerden birisi de Yaşar Aşçıoğlu oldu. Peki Yaşar Aşçıoğlu kimdir, nerelidir? Yaşar Aşçıoğlu TFF Başkan adayı olacak mı? İşte detaylar...

1959 Trabzon, Of doğumlu. 21 yaşına kadar Of’ta tuğlacılık yapan Yaşar Aşçıoğlu, bugün milyon TL'lik projelere imza atan Aşçıoğlu Group'un Yönetim Kurulu Başkanı.
 
İstanbul’da da 1967’de Aşçıoğlu İnşaat’ı kuran babası Selahattin Aşçıoğlu’nun yanında çalışan Yaşar Aşçıoğlu, tuğla indirdi, çivi düzeltip babasına sattı, inşaat çavuşluğu yaptı. 20 yaşında daire sattı, 21 yaşında ise Aşçıoğlu İnşaat’ın patronu oldu.
 
Yaşar Aşçıoğlu’nun oğulları, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz ile otoyol çalışmaları yapıyor. Ayrıca ENKA’nın taşeronu olarak Arnavutluk’ta otoyol inşaatı yapıyor. Bunların dışında Malta, Libya ve Romanya’da da benzer işleri hayata geçiriyor.
 
İstanbul İnşaatçılar Derneği Genel Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Dernekleri Başkanı ayrıca TİYAD (Trabzon İşadamları Derneği) 2. Başkan Vekilliği yapan Yaşar Aşçıoğlu, sadece konut sektöründe çalışmak istiyor.
 
Konut sektöründe elit kısma hitap eden projeleri hayata geçiren Yaşar Aşçıoğlu’na bağlı olan Aşçıoğlu Grup bünyesinde 4 şirket bulunuyor: 
 
 • Aşçıoğlu İnşaat, 
 • Aşçıoğlu Akaryakıt, 
 • Selenium İnşaat, 
 • CİYA A.Ş.
 
Aşçıoğlu Grubu projeleri:
 
 1. BJK Süleyman Seba Kompleksi 
 2. Selenium Twins 
 3. Selenium Panorama 
 4. Selenium City 
 5. Selenium Country 
 6. Selenium Residence 
 7. Piramit Palas 
 8. Aşçıoğlu Konak 
 9. Aşçıoğlu Villaları 
 10. Selenium Plaza 
 11. Aşçıoğlu Plaza 
 12. Esentepe İş Merkezi 
 13. Acıbadem Fulya Hastanesi 
 14. Fulya Gösteri Merkezi 
 15. Fulya Kongre ve Gösteri Merkezi 
 16. Fulya Konut binaları 
 17. Vepa Fabrikası ve Merkez Binası 
 18. Doğu Sitesi ve İş Merkezi 
 19. Sem Otel 
 20. Selenium Ataköy 
 21. Aşçıoğlu Alışveriş Merkezi/Bodrum  

AŞÇIOĞLU GRUP TARİHÇESİ

 

TFF Başkan adaylığı için adı geçen Yaşar Aşçıoğlu, aynı zamanda Aşçıoğlu Group'un da yönetim kurulu başkanlığını yapmakta. 1967 yılından bugüne kadar başarılı projelere imza atan ve inşaat sektörünün başarılı firmalarından biri olan Aşçıoğlu, Selahattin Aşçıoğlu tarafından kuruldu.Yılların deneyimiyle hareket eden Aşçıoğlu, sektörde verdiği sözü tutan, insanların gelişen dünyadaki isteklerini, ihtiyaçlarını karşılayabilen, yeni teknolojiye ayak uydurabilen bir firma olarak biliniyor. Yönetim kurulu başkanlığını Yaşar Aşçıoğlu'nun üstlendiği şirkette, Bodrum'a yapılacak Alışveriş Merkezi projesi oldukça ses getirmişti. 

'ÇOK İYİ BİR İNSAN AMA ÇOK KÖTÜ BİR YÖNETİCİ'

 

Türkiye Futbol Fedrasyonu için en güçlü isim olarak gösterilen Yaşar Aşçıoğlu, istifasını sunan Yıldırım Demirören hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım Demirören çok iyi bir insan. Ancak kesinlikle futbol adamı değil. Futbolu bilmediği için de çok kötü bir yönetim gösterdi. Daha doğrusu yönetemedi. Türk futbolunun geldiği nokta belli. Bu ülke dünya 3’üncüsü oldu. Avrupa 3’üncüsü oldu. Şimdi ise puan olarak dünyanın en küçük ülkelerinden bile geriyiz. Demirören tarihe en başarısız TFF başkanı olarak geçti. İstifası geç kalınmış bir karar. Yapılması gereken Türkiye Futbol Federasyonu’nda Trabzonlu, Trabzonsporlu birisinin olması. Çünkü Trabzonlu adildir. Adaleti eşit dağıtır. Ben 1 yıl önce aday olduğunu açıkladım. O görevi verirlerse neler yapacağımızı herkes görecek.

 
ŞENOL GÜNEŞ MİLLİ TAKIM İÇİN EN DOĞRU İSİM 
 
 
 
A Milli Takım teknik direktörlüğüne Şenol Güneş’in getirilmesini de değerlendiren Aşçıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Şenol Güneş’i kimse tartışamaz. Bu ülkeye dünya 3’üncülüğünü yaşatmış birisi. 1 Haziran’da kim TFF Başkanı olursa olsun Şenol hocayla devam etmeli. Şenol Güneş bu ülkeyi yeniden dünya ile yarışır hale getirecektir. Hepimizin onun arkasında durması gerekir.”

Etiketler:


 


İlgili haber

Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı'ndan istifa etti

Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı'ndan istifa etti

Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı'ndan istifa etti. Haziran'da yapılacak seçimlere kadar TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü G...